Блог Миколи Зеленського

              Б О Р Д І В С Ь К А   О Р Г А Н І З А Ц І Я  С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

                 (80600, Львівська обл., м.Броди, масив Ст.Бандери 68\41, т.0958500929) 

 

                                                     Першому заступнику секретаря РНБО п. Ковалю М.В.

                                                     Керуючому підрозділом «Захисту національної державності» ЦУ СБУ

                                                     Комітет ВРУ з пит. Культури і духовності п. Лесюку Я.В.

                                                     Комітет ВРУ з питань нац. Безпеки і оборони п. Ярошу Д.А.

                                                     Голові Всеукраїнської організації СОУ  - інформативно!..                                                                               

                                                     До редакцій деяких ЗМІ – вибірково.                           

 

                                                                       З  А  П  И  Т

 

    До Бродівського осередку СОУ надійшло більше двох десятків телефонних звернень від офіцерів в\ч А2595 з проханням допомогти розібратись - навіщо під час загарбницької війни імперської Росії проти України на військовому аеродромі у Бродах встановили  пам’ятник  М.Кутузову?!.  Що саме час?!.

Своїм запитом просимо пояснити  позицію міністерства оборони, яке інформоване і санкціонувало встановлення пам’ятника М.Кутузову на аеродромі армійської авіації України.

У 2015-му році після опитування населення Бродівська міська рада прийняла рішення демонтувати пам’ятник М.Кутузову, що знаходився біля приміщення педагогічного коледжу, а на тому місці було споруджено меморіал «Героям небесної сотні»!.. У минулому році меморіалом була вшанована і пам’ять екіпажів вертольотів Бродівської бригади армійської авіації, що були збиті російськими ракетами «Стріла-2м» в зоні АТО!..

Так, М.Кутузов історична постать і колись дійсно проїздом перебував у Бродах декілька днів. Цілком зрозуміло було б розмістити його погруддя десь біля районного краєзнавчого музею, бо при усіх заслугах М.Кутузов явно до української авіації ніякого відношення немає!.. Та й сам вчинок командування в\ч і ЗСУ виглядає доволі цинічним як на фоні рішення Бродівської міської ради, так і в умовах нинішніх відносин з імперською Росією… Складається враження, що частині армійської авіації України незабаром присвоять ім’я не винахідника вертольоту українця І.Сікорського, а саме російського імперського воєначальника М.Кутузова…

Дивує і насторожує не тільки те що в центрі аеродрому бригади армійської авіації, що дислокується на теренах Західної України!!!  уже більше року красується пам’ятник М.Кутузову, а й те, що у цій частині через 25-ть років української незалежності українською мовою провадяться тільки окремі ритуали і оформляються звітні матеріали. Все решта повсякденне життя, спілкування, радіообмін -здебільшого російською. Хоча уже у 2005-му році у цій бригаді армійської авіації України було виключно все у службовому процесі впроваджено українською!.. Навіщо ж повернули?!.

Бродівська організація СОУ переміщення погруддя М.Кутузова на військовий аеродром визначає як ідеологічний демарш військових начальників і керівників міста!.. Ось що каламутиться у головах цих керівників українських державних структур в час, коли не одна сотня військових з Брідщини захищають кордони України в АТО від агресії імперської Росії…   

У Бродах дислокується дві великі військові частини. Одна, зв’язківці – повністю україномовна, а інша, вертолітники – майже повністю російськомовна!.. Це що, теж схвалюється у МОУ?..

Тож, хто в українських збройних силах відповідає за таку ситуацію і за дії українських командирів і начальників під час війни з Росією?!. Може вони самі і тільки перед собою?!.

Що взагалі, через саме таку ситуацію в ЗСУ мають думати про все описане  громадяни Бродів та й усієї України?!.

Направляти запит до МОУ визначаємо не доцільним, бо буде відписка і виправдовування самих себе!.. Отже, звертаємося саме до вас, а ще опублікуємо визначений матеріал у ЗМІ…

 

 

                                                                             Голова Бродівської організації СОУ

                                                                    Полковник           М.З.                М.Зеленський

              Б Р О Д І В С Ь К А  О Р Г А Н І З А Ц І Я  С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї  Н И

                                                                                                                              -                                                        -   -            До  всіх «хохлюїв», що рахують себе українцями, а розмовляють російською –

                                

                                                                   З  В  Е  Р  Н  Е  Н  Н  Я

 

    Скажіть відверто «хохлюйські» морди -  яку статтю у Конституції України треба прийняти, щоб ви всі зрозуміли, що в державі Україна державною мовою є українська?! А це, відповідно  означає, що до кожного українця чужою мовою говорити можна тільки тоді, коли сам українець так  дозволить!.. І ніякі закони Ківалових чи Валуєвих не можуть нормувати  інакше мовні відносини в Україні!..

«Хохлюї», що ж треба, щоб таке відбулося аби ви, продажні шкури відмовилися говорити мовою російського окупанта, який загарбує українську землю і вбиває  ракетами наших українців, дітей українських матерів, рідних, друзів, братів і сестер?!.

Яку ще треба провести для вас «хохлюйські» яничари просвітницьку роботу, щоб ви зрозуміли, що мова кожного народу це  стратегічна зброя!.. Для нас,українців мова, це зброя захисту від ворогів, а для москалів – це зброя нападу і війни за так званий «рускій мір» до якого ви всі «рускоязичні» із  своїм хохлюйським «штоканням» і належите!..

Якої ще біди не вистачає на нашій землі, щоб мозок продажного «хохлюя» став українським, щоб ота примітивна сіра речовина думала і видавала звуки рідною мовою, щоб споживацька натура шанувала і любила в першу чергу свою, а не чужу культуру?!.

Які ЗНО треба здати вашим «дитяткам», щоб усвідомити, що вони не москалі, а українці і мову рідну треба знати не для оцінки в атестаті, а для продукування в українському суспільстві – на Хрещатику, в клініці, в офісі компютерних технологій,на футбольному полі – скрізь і всюди, як це роблять москалі у себе вдома, поляки, словаки та всі інші не запроданці, а патріоти свого етносу?!.

Які інститути за «народні» гроші треба закінчити кожному «хохлюю», щоб нарешті знати, що московські царі купили патріархат у Візантії , Володимир отримав хрещення в Криму,  українці на березі Дніпра, а духовна відправа у християнських храмах України має відбуватись українською?!.

Яке приниження треба ще відчути кожному «хохлюю», щоб узнати географію свого краю окупова –

ного російською мовою?!.

Що ще треба вам змоскалені «хохлюї», хто закінчив українські школи, щоб ви виховували дітей україномовними , а не янечариків з оманним «масковскім» діалектом?!.

Що «хохлюї» вам з історії потрібно взнати, щоб зрозуміти, що українську націю століттями прагнули розмити і розселити, а російська мова  нав’язувалась силоміць?!.

Яку історію від часів знищення Боголюбським Києва до сучасності вам «хохлюї» треба узнати, щоб

усвідомити нахабну сутність москаля?!.

Скажіть руськомовні «хохлюї» - скільки голодоморів треба влаштувати українцям, щоб через покоління закодувалась в генах захисна функція від всього чужого і небезпечного, що знищує тих, хто хоче жити не по москальське, а по українське?!.

Як вам «хохлюї» довести, що Толстой і Пушкін не були українцями, а Шекспір і Твен не були москалями, та що москаль ніколи не говоритиме українською, не розуміє української, чути її не хоче, а хохляцьке «гаканьє» під московський діалект сприймає ненависно і дуже іронічно?!.

Невже вам усім «хохлюям», російськомовним українцям за національністю не зрозуміло, що поширення російської мови в Україні завдяки вам - веде до монополії на мовне середовище в технологічній сфері, в соціумі, в офісах, в  спорті і прийде час,все це потрібно буде випалювати «вогнем і мечем», то хіба така ситуація Україні в перспективі потрібна?!.

Ніхто і ніде не любить запроданців. І як би найкраще «хохлюй» не співав милозвучною російською мовою, москаль завжди буде таку істоту ненавидіти і тупо використовуватиме під темою «руского міра»!.. Отже, схаменіться всі, хто не хоче бути «хохлюями» і бачити такими своїх дітей. Говоріть, пишіть і продукуйте все рідною материнською мовою і ворог не завадить нам збудувати дійсно комфортну українську державу. Пора усвідомити – Україна незалежна уже більше 25-ти років!..

                                                   Слава Україні! Героям слава!

                                                                                  Полковник Микола Зеленський

                   10.04.2017р.                                               Спілка офіцерів України

 

1.       Бойові дії в Україні з російським агресором відкрили багато проблем навколо  застосування вертолітної авіації, показали її вразливість при умові великої необхідності експлуатації  вертольотів для виконання різноманітних завдань в районі АТО;

2.        Вертолітна авіація України (ВАУ) дуже перспективний напрямок розвитку не тільки для використання у військовій сфері. Вертоліт багатоцільовий літаючий апарат, що може в перспективі приносити доходи в державний бюджет при його застосуванні в народному господарстві і бізнесі – транспортування людей, вантажів і техніки, санітарні варіанти, евакуація і пожежогасіння, патрулювання,  монтажні і різні оперативні роботи, забезпечення туристичного бізнесу, участь у миротворчих місіях і інше;

3.       Наявність у таких структурах як ЗСУ, МВС (НГУ), ДПСУ, МНС, ВПС,ЦВУ  вертолітних підрозділів говорить про те, що без розвитку такого виду авіатехніки життя і діяльність , керівництво суспільними процесами обійтися не може. Але розгалудженість, відсутність єдиної схеми обслуговування, модернізації , підготовки авіаспеціалістів, координації дій щодо налагодження взаємодії в плані застосування вертолітної авіації вимагає (диктує необхідність) створення спеціального департаменту можливо при кабінеті міністрів.

4.       Закінчення ресурсів майже на всіх вертольотах в Україні до кінця 20-х років, при умові певної залежності на комплектуючі агрегати від ворога Росії, ставить велику проблему у подальшій експлуатації авіатехніки.  Виходячи з аналізу ситуації, враховуючи технологічні можливості  України виникає зауважу, реальна необхідність  звернутись за допомогою до корпорації  І.Сікорського в США  для перспективного запровадження  випуску у замкнутому циклі вертольотів 4-го покоління UH-60 Блек –Хок. Відповідно «Асоціацією вертолітників України» (підрозділом СОУ) пропонується  програма розвитку ВАУ з обумовленими напрямками підготовки і перепідготовки пілотів, інженерів, спеціалістів управління і т.п.

5.       Необхідність постійної модернізації, доукомплектування, зміни комплектації, удосконалення вузлів і агрегатів, особливо спецобладнання ( нічних приборів бачення та прицілів, елементів захисту від враження крупних калібрів і ПЗРК та ін.) потребує створення при авіаційних КБ різних підприємств додаткових спеціальних підрозділів негайно;

6.       Втрачений досвід (через звільнення в запас) що мали учасники бойових в Афганістані, ліквідаторів Чорнобильців, просто висококваліфікованих пілотів і спеціалістів звертає увагу на необхідність залучення таких  у варіанті цивільних інструкторів та інших фахівців;

7.        Втрати вертольотів під час АТО потребують перегляду, аналізу і змін тактики та способів використання вертольотів, підготовки курсантів, льотчиків у бойових частинах. Виникає необхідність створення ескадрилій по підготовці пілотів вертолітників у спортивних військових клубах;

8.       Отже,  враховуючи абсолютно вигідну можливість застосування вертольотів у різних сферах життя і діяльності українського суспільства  ініціативною групою досвідчених представників від Спілки офіцерів України, діючих генералів та офіцерів, спеціалістів міністерств і відомств пропонується термінове створення робочої групи при кабінеті міністрів по підготовці  концептуальної програми діяльності, розвитку і перспектив застосування ВАУ. Асоціація вертолітників попередньо відпрацювала необхідні схеми і розрахунки для включення у фінансування бюджетом на 2018 рік та визначення контрактних напрямків і взаємодій з українськими та зарубіжними структурами(фірмами) для підтримання , налагодження перспективних стосунків по відновленню і розвитку ВАУ.

 

Полковник Микола Зеленський, в\льотчик 1-го класу,СОУ, уч. б\д,ліквідатор на ЧАЕС, уч. місії ООН.

Б Р О Д І В С Ь К А  О Р Г А Н І З А Ц І Я  С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

             (80600, м.Броди, Львівська обл., масив Ст.Бандери – 68\41, т. 0958500929)

 

 

 

                                                   П  Р  О  Т  О  К  О  Л №1\3\2017

 

Установчих зборів ініціативної групи по створенню осередку «Асоціації вертолітників України», як профільного підрозділу у складі Бродівської організації Спілки офіцерів України.

 

м.Броди                                                                                                                          «1» березня 2017 рік

 

                                                   Присутні учасники зборів:

 

1. Зеленський Микола Іванович (професія – пілот вертольоту, інженер);

2. Проказюк Анатолій Михайлович ( спеціаліст групи забезпечення польотів вертольотів);

3. Коць Богдан Йосипович ( бортовий механік вертольоту);

4. Бесага Валерій Миколайович (пілот вертольоту, інженер);

5. Ющенко Олег Юрійович (інженер радіоелектронного забезпечення польотів);

6. Олексін Леон Іванович (інженер авіаційної метеорологічної служби);

7. Вороний Вячеслав Олегович (пілот вертольоту, інженер);

8. Галат Олександр Іванович (інженер експлуатації двигунів, планерів);

9. Сом Руслан Борисович (бортовий технік вертольоту, інженер);

10. Даць Віктор Петрович (спеціаліст групи управління ремонту вертольотів);

11. Демчук Василь Іванович (бортовий технік, інженер);

12. Фараон Руслан Павлович (спеціаліст авіаційного обслуговування, інженер).

Всього – дванадцять чоловік ( професійних вертолітників, офіцерів запасу ).

 

                                                               Порядок денний:

 

1. Про обрання голови і секретаря установчих зборів;

2. Про створення «Асоціації вертолітників України» як профільного підрозділу Бродівської організації СОУ  з визначенням мети її діяльності;

3. Затвердження найменування (назви і абревіатури)  профільного підрозділу (асоціації);

4. Визначення правового поля діяльності асоціації;

5. Про обрання керівника і членів правління асоціації ( як профільного підрозділу);

6. Про визначення особи , яка має право представляти ( офіційно репрезентувати ) асоціацію для здійснення своїх завдань, реалізації цілей та мети діяльності.

 

1.       Слухали: Про обрання голови і секретаря установчих зборів.

Виступив:  Олексін Леон Іванович, який запропонував обрати головою установчих зборів Проказюка Анатолія Михайловича, а секретарем Коця Богдана Йосиповича.

Вирішили: Обрати головою установчих зборів – Проказюка А.М. Секретарем – Коця Б.Й.

         Голосували «За» - дванадцять, «Проти» – немає, «Утримались» – немає.

2.       Слухали: Про створення профільного підрозділу (асоціації) у складі Бродівської організації

Спілки офіцерів України та визначення цілей і мети її діяльності.

Виступили: Зеленський Микола Іванович, який запропонував  створити громадське об’єднання(підрозділ) – асоціацію в яку мають входити професійні вертолітники ( пілоти, інженери, техніки, спеціалісти ремонту і обслуговування польотів вертольотів, експлуатації систем управління та забезпечення) діючі чи перебуваючи на пенсії (в запасі) але маючі бажання приймати участь у громадській діяльності на благо України.   Метою асоціації має стати цілеспрямована громадська діяльність по сприянню у різноманітних напрямках структурам, що експлуатують вертолітну техніку, формують схеми керівництва і управління вертолітною авіацією України (ВАУ), надавати професійні консультації, розробляти і пропонувати на державному рівні сучасні проекти по запровадженню нових технологій, допомагати у реалізації концепцій і державних проектів, що стосуються розвитку ВАУ, популяризувати професію вертолітника серед молоді, сприяти поверненню історичної справедливості – запровадженню випуску і експлуатації  в Україні моделей Великого українця, конструктора найкращих у світі вертольотів Ігоря Івановича Сікорського, вести ідейно патріотичну діяльність згідно вимог часу на благо зміцнення України, національної свідомості і всеукраїнської державності.  

Вирішили: Створити профільний підрозділ професійних вертолітників метою якого є всебічна громадська діяльність, яка сприяла б розвитку всієї вертолітної авіації, об»єднанню у спільній співпраці аналогічних (споріднених) підрозділів по всій Україні  в структурі СОУ,   національно - патріотичне виховання та інші напрямки державницького спрямування.

                      Голосували «За» - дванадцять, «Проти» - немає, «Утримались» - немає.

3.       Слухали: Про найменування (назву) структурного підрозділу (асоціації).

Виступили: Бесага ВалерійМиколайович, Зеленський Микола Іванович, які запропонували затвердити назву профільного підрозділу як – «Асоціація вертолітників України» імені І.Сікорського скорочено АВУ, англійською – « UkrajinskaHelikoptersAssociation» (UHA).

Вирішили: Затвердити назву – «Асоціація вертолітників України» імені  І.Сікорського (АВУ).

                      Голосували «За» - дванадцять, «Проти» - немає, «Утримались» - немає.

4.       Слухали: Про затвердження Статутних (правових) основ діяльності  підрозділу Бродівської

Організації СОУ «Асоціацію вертолітників України» імені І.Сікорського.

Виступили: Зеленський Микола Іванович, який запропонував – «Асоціації вертолітників України» як підрозділу у складі організації СОУ відповідно й керуватись у повсякденній громадській роботі Статутом Спілки офіцерів України та Конституцією і законами України.

Вирішили: Визначити правовою основою діяльності «Асоціації вертолітників України» Статут Спілки офіцерів України Конституцію і закони України.

                    Голосували «За» - дванадцять, «Проти» - немає, «Утримались» - немає.

5.       Слухали: Про обрання керівника «Асоціації вертолітників України», визначення органу

управління підрозділу і складу керівництва.

Виступили: Коць Богдан Йосипович, який запропонував обрати керівником «Асоціації вертолітників України» імені Сікорського голову Бродівської організації СОУ Миколу Зеленського, пілота першого класу, дипломанта нагороди Уільяма Кослера Американського вертолітного товариства .  АВУ є підрозділом організації Спілки офіцерів України, відповідно немає необхідності обирати ще одного керівника у тій самій організації. Тому, посада має визначатися так : Голова Бродівської організації СОУ, керівник підрозділу «Асоціації вертолітників України» (АВУ) імені І.Сікорського.

Олексін Леон Іванович, запропонував визначити заступником керівника АВУ  Проказюка Анатолія Михайловича, а  технічним експертом(секретарем) – Галата Олександра Івановича.

Вирішили: Обрати керівником «Асоціації вертолітників України» - Зеленського М.І., заступником керівника АВУ - Проказюка Анатолія Михайловича, технічним експертом(секретарем) – Галата Олександра Івановича.

                  Голосували «За» - дванадцять, «Проти» - немає, «Утримались» - немає.

6.       Слухали: Про визначення особи, яка має право представляти «Асоціацію вертолітників

України» (АВУ) у державних, громадських і приватних структурах при вирішенні статутних і програмних завдань.

Виступили: Даць Віктор Петрович, який запропонував доручити голові Бродівської організації СОУ, керівнику підрозділу «Асоціації вертолітників України» представляти АВУ імені Сікорського представляти в процесі вирішення різноманітних статутних (програмних) завдань у державних, приватних і громадських структурах.

Вирішили: Доручити представляти(репрезентувати) АВУ імені Сікорського в державних, приватних і громадських структурах голові Бродівської організації СОУ, керівнику підрозділу АВУ.

                 Голосували: «За» - дванадцять, «Проти» - немає, «Утримались» - немає.

 

                                           Голова установчих зборів                                          Анатолій Проказюк

                                           Секретар установчих зборів                                      Богдан Коць

 

         Б Р О Д І В С Ь К А  О Р Г А Н І З А Ц І Я  С П І Л К И  О Ф І Ц Е Р І В  У К Р А Ї Н И

 

 

                                                              Голові Всеукраїнської організації Спілки офіцерів України

                                                      (для розгляду і надання дозволу на створення підрозділу         

                                                       «Асоціації вертолітників України» в структурі Бродівської

                                                       організації СОУ у межах діючого Статуту СОУ

                                                       Голові Львівської обласної організації СОУ

                                                       (до відома і для підтримки на Головному проводі СОУ)   

 

 

                                                                      З  А  Я  В  А

 

    Прошу розглянути на засіданні Головного проводу Спілки офіцерів України дану заяву і протокол №1\3\2017 Бродівської організації СОУ ( як структурної одиниці Львівської обласної організації СОУ) про створення підрозділу «Асоціації вертолітників України» імені Ігоря Сікорського (АВУ).

Необхідність створення підрозділу АВУ викликана необхідністю продукування в подальшому профільних, суто авіаційних програмних завдань на різних рівнях, з метою сприяння запровадженню новітніх систем управління вертолітною авіацією, випуску і експлуатації сучасних вертольотів за стандартами НАТО. Зокрема, асоціація першою дією прагнутиме реалізувати «Концептуальну програму розвитку армійської авіації України», яка уже пройшла обговорення на круглому столі СОУ в Києві і на парламентських слуханнях ВРУ у 2015-му році.

Існування асоціації дозволить вести професійну переписку з представниками вертолітної корпорації Ігоря Сікорського в США моделі гелікоптерів UH-60 якої, згідно програми розвитку ВАУ пропонується випускати в Україні, а також даватиме можливість  вирішувати інші питання профільного спрямування.

 

 

                                                                Голова Бродівської організації Спілки офіцерів України

                                                                             Полковник                          М.Зеленський

 

10 березня 2017 рік