Не думав, що втручатимусь у питання, яке так популярне серед обговорень у Бродах. Питання дозволу ввезення Львівського сміття на Бродівський полігон. Одні когорті населення це питання сильно “болить”, інша — вважає, що їй це не потрібно. У кожного своя думка і система вирішення проблеми. Але які вони, оті думки? Зрозуміло, що та категорія населення, якій це питання не цікаве — не запропонує шляхів вирішення проблеми, що виникла і не прийматиме участі в обговоренні. А от думка місцевого активу викликає зацікавлення. Після довгих дискусій існувала думка, що все таки Львову з проблемою варто допомогти, звісно лише у рамках 400 тон та чіткому контролю. 

       Моя думка з цього питання проста. Львову ВАРТО допомогти. Ми в цьому світі ніколи самі не були і не з неба добро падало на Бродівщину. Неодноразово сільські, селищна, районна та міська ради звертаються у облраду для співфінансувань якихось пропозицій. Неодноразово пишуться мікропроекти, які отримують ПОЗИТИВНЕ вирішення. В обласний бюджет платять податки усі мешканці області, це спільні гроші, які йдуть в т.ч. і на мікропроекти, програми та інші пропозицій Бродівщини (а саме облрада та ЛОДА їх співфінансують). Голова ЛОДА попросив сприяння у нашої громади. Не вважаю за доцільне давати відмову. Нас підтримують, чому ми тоді “стаємо в позу”? 

      Де ж були всі тепер небайдужі, коли десятками років вивозилось сміття на полігон — 9400 тон в рік? Де ж були всі тепер небайдужі, коли те ж сміття просто звичайні жителі банально вивозили в ліс і кидали на ділянки, де зараз всі і відпочиваєте? Вибачте за трактування, але ваші дії виглядають не більше аніж просто PR. Відеокамера — це не показник вашої ефективності, а метод інформування. Хочете контролю та лише 400 тон? Хай так і буде. Контролюйте в'їзд, привезіть велику вагу і вперед! Але руку допомоги столиці Західної України подати ТРЕБА! Не варто прикриватися політичними позиціями, статусами, званнями. Треба просто проявити людяність і вам воздасться! 
      Депутатам — проявити мудрість та прийняти рішення, яке підказує їм власна совість. Мудрості у прийнятті рішення!

 Як відомо, з 1 липня 2016 року політичні партії, які діють на території України повинні подавати власні фінансові звіти. Державне фінансування надається партіям за умови подання ними звітів про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Вивчаючи дані, подані в пресу Національним агенством з питань протидії корупції цікавить висновок (№27, від 26.09.2016р.) про результати аналізу Звіту політичної партії ВО “Свобода”. Цей висновок було подано керівником департаменту з питань запобігання політичної корупції п. Р. Смиком. У ньому чітко зазначено, що Звіт ВО “Свобода” поданий з порушеннями.

Зокрема, присутня невідповідність оформлення Звіту Партії, включених до нього звітних даних вимогам законодавства, з порушенням статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» та Форми Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 09.06.2016 № 3 «Про затвердження форми Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.06.2016 за № 904/29034. Ще одним порушенням є неповнота відображеної у Звіті інформації, що не відповідає статті 17 Закону України «Про політичні партії в Україні».

Це не єдина політична сила у якої виявлені кримінальні порушення. Вони виявлені у партіях "Наш край", Аграрна партія, КПУ, "Нова політика", Партія сильної влади, "Власна сила", політичне об'єднання "Пряма дія", "Самоврядна українська держава", Партія вільних демократів та "Зелені". КПУ, до прикладу не подала інформацію про 64 об’єкти майна, які належать центральному офісу партії та її Полтавському обласному осередку (земельна ділянка, нерухомість – квартири, будинки, приміщення в будинках – та два авто 2004 року випуску).

Серед порушень у звітах – деякі політсили “забули” про існування своїх місцевих осередків обласного, міського та районного рівнів; деякі – не надали відомості про транспортний засіб, який перебуває на праві власності партії.

Як свідчать матеріали преси, за підсумками аналізу звітів партій НАЗК виявлено порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку партії у трьох партій. Зокрема, виявлено факт отримання членських внесків від фізичних осіб у готівковій формі, що згідно зі ст. 212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення спричиняє накладення штрафу на громадян від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб - від 100 до 130 неоподатковуваних мінімумів. 

Є надія, що матеріали викритих фактів відправили до Національної поліції України, яка має реагувати на ці правопорушення. 

Органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються законами України власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону. 

Як відомо, на сесії ради першими пунктами в порядку денному є питання “Про депутатські запити” та “Про депутатські звернення”. Згідно пункту 2.5.1 Регламенту Бродівської районної ради “...на розгляд питання «Про депутатські звернення, заяви» надається часу по 3 хв. для депутатів депутатських фракцій та груп Ради.” Виступи деяких народних обранців в блоці звернень на сесії ради триває понад 10 хв, а це понад норму. В Раді за дотриманням Регламенту слідкує постійна депутатська комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, етики та забезпечення законності і правопорядку. Також за дотриманням регламенту слідкує Голова районної ради та заступник голови. Як відомо, через порушення регламенту може бути адміністративна відповідальність у вигляді штрафу. Варто відповідальним за дотримання регламенту звернути на цей інцидент увагу, аби попередити такі випадки у майбутньому.

 Нещодавно певна кількість жителів Бродівщини стала свідками того, як у Бродах на площі Ринок проводилась серія мітингів на підтримку підписання Президентом договору про євроінтеграцію України та відставки Уряду. Незважаючи на дощову погоду та холодний вітер, на площу міста таки вийшла невелика кількість людей, які чемно слухали та аплодували тим, хто виступав з імпровізованої сцени. Все ніби йшлодобре: виступають депутати, активісти, громадські діячі, після виступів до самого вечора грає націоналістична музика. Все це має на меті посилити бажання людей йти в бік Європи, популяризувати європейські цінності та показати позитив з членства України в Євросоюзі.

Детальніше...