23 лютого на сесії Золочівської районної ради депутати одноголосно підтримали звернення до Президента, прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо торговельної блокади окупованих територій Луганської та Донецької областей.

 Дане звернення було ініційоване фракцією УКРОП у районній раді. За словами голови Золочівської районної організації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», депутата районної ради Василя Ляшовського: “Навіть уже на третій рік бойових дій на Сході України наша влада так і не спромоглася визнати їх війною. Влада чомусь не може визнати ДНР та ЛНР — окупованими територіями, натомість проводить чітку торгівельну політику з агресором. Тому нашими найголовнішими вимогами є повне припинення торгівлі з окупантами та звільнення усіх полонених. Війна стала вигідною, і триватиме доти, поки на ній зароблятимуть. Нав’язаний Росією збройний конфлікт на сході України забрав багато життів наших земляків. Ми не можемо стояти осторонь ситуації, коли для одних війна – це боротьба за свою державу, а для інших – цинічний бізнес”.

УКРОПівці наголошують: Українці – сильні люди і заслуговують на сильну владу, яка спроможна їх захистити. Нинішня ситуація вимагає негайного втручання та рішучих, ефективних дій влади, тому органи державної влади зобов’язані докласти всіх зусиль, аби якомога швидше припинити торговельно-економічні відносини з ворогом. У зверненні також йдеться що в умовах, коли війна, розв’язана Російською Федерацією проти України, продовжується, торговельно-економічні відносини, унаслідок яких бойовики відправляють на підконтрольні Україні території свої товари, мають бути негайно припинені. 

Депутати Золочівської районної вимагають на законодавчому рівні вжити вичерпних заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб через тимчасово окуповану територію України, вимагають провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України та установити мораторій на ввезення та вивезення вантажів під контролем ОБСЄ. Важливим також є неприпустимість переслідування ветеранів — учасників бойових дій у зоні АТО, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.