Ще на початку грудня, коли вперше в історії Львівської обласної ради усіх семи демократичних скликань було ухвалено профільні програми до затвердження бюджету, ми наголошували: гроші мають працювати вже з початку року!

Будучи послідовними, до Нового року – отримали головний фінансовий документ області, а сьогодні – вже маємо затверджені переліки об’єктів і робіт, на які в 2018 році спрямуємо кошти з обласного бюджету: автомобільні дороги, інженерна інфраструктура, освітлення населених пунктів, спортивні майданчики, виготовлення документації розвитку територій, об’єкти капітального будівництва, енергозбереження, екологія.

 

Ремонт доріг

Як то кажуть, дороги – то артерії області. А Львівщина є лідером в Україні у будівництві доріг. Тому і цього року маємо амбітні плани. Загалом відповідно доПрограмирозвитку мережі та утримання автомобільних доріг, організації та безпеки дорожнього руху на 2018 рік передбачено 315 млн грн.

Відтак розподілено пооб’єктно кошти для ремонтів доріг загального користування за напрямками міжрайонного сполучення у сумі 180 млн грн, а також для доріг загального користування місцевого значення в межах територіальних одиниць, що забезпечать доїзд до сіл, та доріг комунальної власності в населених пунктах – у сумі 100 млн грн. Окрім цього, передбачено фінансування на виготовлення проектно-кошторисної документації – 4,1 млн грн.

Отже, цьогоріч заплановані ремонтні роботи на дорозі Броди – Тернопіль, для цього з обласного бюджету будуть виділені кошти в обсязі 37 млн.грн. Окрім цього, передбачено 1,5 млн грн. на дорогу Висоцьке – Гаї, ще 1 млн грн. - Мамчурі – Ясенів та 2 млн грн. - Пониква – Шишківці – Батьків. Відтак, незабаром будуть визначені конкретні ділянки ремонту доріг, що дасть можливість приступити до їх виконання.

Крім цього, знову у 2018 році буде виділено 500 тис грн. з обласної казни на капітальний ремонт вул. С.Стрільців в селищі Підкамінь (влаштування водоперепускної труби), тобто ремонт мосту, оскільки минулого року селищна рада розпорядилась коштами, виділеними саме на міст, не по їх основному призначенню.

 

Інженерна інфраструктура

Маємо затверджені й переліки об’єктів інженерної інфраструктури, зокрема в межах обласних програмгазифікації населених пунктів(4 млн грн) та«Питна вода» (12 млн грн). Очікуємо, що будівництво, реконструкція систем водопостачання, газопроводів та мереж газопостачання розпочнеться за перших сприятливих погодних умов.

 

Вуличне освітлення

Також продовжуємо роботи з освітленням населених пунктів області в межахПрограми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області. Цього року в обласному бюджеті запланували 11,2 млн грн. на будівництво та реконструкцію об’єктів зовнішнього освітлення, а також для виготовлення проектно-кошторисної документації (технічних умов) на електрифікацію житлових кварталів забудови для учасників АТО, родин загиблих та внутрішньо переміщених осіб.

Якщо розглядати в розрізі районів, то на Бродівщині запланована реконструкція вуличного освітлення в с. Голосковичі, с.Суходоли, Пониковицької сільської ради. З цією метою до 215 тис грн. місцевих коштів, з обласного бюджету буде скеровано додатково 300 тис грн. на виконання цих робіт.

 

«Спортивний майданчик»

У Львівській області цьогоріч встановлять 29 спортивних майданчиків зі штучним покриття, 61 – із тренажерним обладнанням, на 9 проведуть заміну покриття. З обласної скарбнички спрямують – 19,8 млн грн. Це передбачено обласною програмою «Спортивний майданчик».

За ці кошти плануємо встановити спортивні майданчики у кожному районі області, кількох ОТГ та містах обласного значення.

Відтак, майданчики з тренажерним обладнанням з’являться в Суховолі, Накваші та Голубиці. В цілому, з області буде передано 150 тис грн.

Також майданчики зі штучним покриттям буде збудовано в Бродах на, так званому, малому полі міського стадіону та в селищі Підкамінь. І в обласному бюджеті на це закладено ще 1 млн грн.

Важливо, - саме з нашої програми Мінрегіон взяв шаблон і, починаючи з 2017 року, впроваджуєаналогічну програму на державному рівні, тож сподіваємось, що цей перелік на 2018 рік не вичерпний.

 

Розвиток територій

У межахПрограмикомплексного розвитку території Львівської області на 2016-2020 роки буде виготовлено документацію щодо:

- інвентаризації земель;

- землевпорядної документації по зміні меж населених пунктів;

- нормативно грошової оцінки земель;

- схем планування окремих частин районів;

- генеральних планів.

Із бюджету області скеруємо на ці цілі – 6 млн грн.

Що буде виконано у Бродівському районі. З обласної казни спрямовуємо гроші на виготовлення генеральних планів населених пунктів Батьків (33 тис грн. до виділених 20 тис грн. з місцевого бюджету), Накваша (25 тис грн. до виділених 15 тис грн. з місцевого бюджету), Піски (50 тис грн. до виділених 30 тис грн. з місцевого бюджету), Пеняки (25 тис грн. до виділених 15 тис грн. з місцевого бюджету), Боратин (20 тис грн. до виділених 10 тис грн. з місцевого бюджету), Лагодів (30 тис грн. до виділених 20 тис грн. з місцевого бюджету), Пониква (20 тис грн. до виділених 10 тис грн. з місцевого бюджету) та Білявці (55 тис грн. до виділених 35 тис грн. з місцевого бюджету).

Також буде проведена інвентаризація земель в с.Піски (90 тис.грн.) та в с.Гаї (100 тис.грн).

Для виготовлення землевпорядної документації по зміні меж населених пунктів:

- с.Дітківці - передбачено 35 тис грн. з обласного бюджету та 25 тис грн. – з місцевого;

- с.Батьків - передбачено 35 тис грн. з обласного бюджету та 20 тис грн. – з місцевого;

- с.Накваша - передбачено 35 тис грн. з обласного бюджету та 25 тис грн. – з місцевого;

- с.Язлівчик - передбачено 20 тис грн. з обласного бюджету та 37 тис грн. – з місцевого;

- с.Лешнів - передбачено 15 тис грн. з обласного бюджету та 25 тис грн. – з місцевого;

- с.Пониква - передбачено 15 тис грн. з обласного бюджету та 10 тис грн. – з місцевого.

 

Енергозбереження

На сьогодні затверджено заходиПрограми енергозбереженнядля бюджетної сфери на суму 25,9 млн грн., всього 7 об’єктів. Зокрема, будуть проведені ремонтно-реставраційні роботи будівлі Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «ОХМАТДИТ» на вул. Лисенка та Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру по вул. Дністерській у Львові тощо.

Ще в процесі визначення об’єкти, на яких буде проведено енергоаудит та перелік будівель, на які буде розроблено проектно-кошторисна документація для проведення енергозберігаючих заходів у майбутньому.

 

Екологія

На реалізацію обласної цільовоїПрограми охорони навколишнього природного середовищана 2016 – 2020 роки передбачили 59,5 млн грн. За ці кошти облаштуємо стаціонарні місця для відпочинку та рекреації, збудуємо каналізаційні мережі та очисні споруди, проведемо заходи із захисту від підтоплення і затоплення територій тощо.

 

Капітальне будівництво

І таким собі хедлайнером цього блогу є перелік об’єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення, будівництво і реконструкцію яких у 2018-му здійснимо за рахунок коштів бюджету розвитку.

Програму капітального будівництва об`єктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення за рахунок коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2018 рік ми прийняли 21 грудня 2017 року з загальним обсягом фінансування 174,7 млн грн. – рекордна сума. З них 110 млн ми спрямували безпосередньо на розвиток комунальних закладів Львівської обласної ради. 30 січня ми затвердили пооб’єктний перелік об’єктів.

Водночас не усі заплановані кошти включені безпосередньо в програму. Це пов’язано з дотриманням фінансової дисципліни. Враховуючи це, на сьогодні обсяг Програми, якою передбачається будівництво, реконструкція будівель, становить 148,8 млн грн. А 25 млн грн. на придбання транспорту та проведення капітального ремонту будівель безпосередньо спрямовано комунальним закладам.

Весь перелік із 66 об’єктів охоплює галузі спорту, освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, культури, соціального захисту. Цим покращимо стан будівель, умови перебування мешканців Львівщини в установах різних галузей, а також сприятимемо наданню там якісних послуг.

 «Пусковими» об’єктами у 2018 році буде реконструкція дошкільного навчального закладу «Сонечко» та Народного дому в селищі Підкамінь, в тому числі виготовлення ПКД – на кожен з цих об’єктів скеровано по 1100 тис грн. з бюджету розвитку обласного бюджету.

Серед усього, 200 тис грн. піде на коригування проектно-кошторисної документації на реконструкцію Шнирівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Плануємо проведення реставрації даху будівлі Бродівського районного військового комісаріату (пам’ятки місцевого значення кінця ХVІІІ початку ХІХ ст., будівлі колишнього готелю «Європа») – з бюджету розвитку буде виділено майже 880 тис грн.

Разом з тим, 800 тис грн. передбачено як співфінансування на реконструкцію пологового відділення на 30 ліжок Бродівської центральної районної лікарні та ще 450 тис грн. – для коригування проектно-кошторисної документації на реконструкцію незавершеного будівництва пологового відділення Бродівської ЦРЛ по вул.Коновальця у м.Броди під поліклінічне відділення Бродівської ЦРЛ.

Також чекаємо затверджений перелік об’єктів, які будуть фінансуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році, отож продовження буде.

Додам, що ще на етапі погодження переліки по об’єктахісторико-архітектурної спадщини, резервний фонд дорожньої інфраструктури та об’єкти безпеки дорожнього руху. Ну, і, звичайно, попереду визначення переможців вконкурсі проектів місцевого розвитку(мікропроектів).

Загалом тут представлено 9 обласних програм на 585,2 млн грн – це розвиткові програми, а в коштах – це 38% від усього фінансового ресурсу обласного бюджету,передбаченого на реалізацію програму Львівській області на 2018 рік.

 

Післямова

Звісно, не одними видатками розвитку і google maps, як то кажуть, єдиними (більш розширений матеріал в розрізі усіх районів та ознакуванням згадуваних об’єктів на карті, ви можете знайти в Інтернеті «Львівщина як на долоні:видатки розвитку в один «клік»).

На кінець року маємо намір презентувати інтерактивний портал, що дозволить сегрегувати дані усієї дохідної і видаткової частини обласного бюджету. Маємо амбітні плани оцифрування усіх матеріалів лісовпорядкування Галсільлісу і Держлісагенства. Тож до справи! Львівська обласна рада -#відкрита_рада

 

 

Голова Львівської обласної ради

Олександр Ганущин