Основною проблемою 21-го століття є супротив науково-технічному прогресу. Так, за найскромнішими даними, лише 50% жителів СНД довіряють сучасній медицині, а решта населення схильна застосовувати нас собі нетрадиційні, або народні методи лікування. Гадаю, що й не слід казати, що саме самолікування у більшості випадків завершується летально. Що це, як не віра в ілюзію ? Та це лише одна з багатьох проблем, пов’язаних з невірою у науку. Останнім часом у суспільстві знову стали популярні послуги екстрасенсів, ворожок, магів та інших чаклунів. Людям знову нав’язують віру в диво, яке здатне здійснитись залежно від їхнього бажання; в те, що всі явища, які вони не здатні пояснити є нічим іншим як містикою, породженою надприродними силами. То звідки ж йде корінь зла ? З неосвіченості. У більшості людей, віруючих у надможливе, кругозір, як правило, обмежений визначеною межею, яка не дає їм змоги заглянути за її кордони. Нестаток знань і породжує забобони. Чи часто ви чули подібні заклики від людей: «Не переходь дорогу, бачиш, кіт темний перейшов», або «Постав мітлу віником до верху, щоб гроші були…», і так далі. Коріння подібних забобонів сягає у сиву давнину, та бере свій початок ще в язичництві. Століттями такі вислови передавались із покоління в покоління, аби дати пояснення багатьом речам, таким як безгрошів’я або невдача. І ось, сьогодні,  живучи на порозі нової індустріальної революції, яка повинна цілком і повністю ввести нас у світ науки, техніки та дослідження космосу, багато хто продовжує вірити у цю нісенітницю. Перо не здатне описати всю запущеність цього становища.

                Інше діло гороскопи. Мене вражає той факт, що сьогодні, коли наука досягнула найвеличніших висот за все своє існування, коли, здавалось, вона повинна була б вивести нас із темного лісу забобонів і марновірства,  є люди, які стараються всіма силами затягнути нас у цей ліс назад. Це астрологи, - люди, які, трактуючи псевдонауку, ставлять людину в один ряд з планетами та зірками. Це не бачених раніше висот гордість, яка говорить нам, що планети існують і обертаються навколо Сонця лише за для того, аби якимось магічним чином впливати на значні й незначні події у людському житті.

 Розроблена й викладена у другому столітті нашої ери древньогрецьким вченим Клавдієм  Птолемеєм, вона не мала ніякого сенсу ще тоді, коли вийшла в світ, а сьогодні, враховуючи те що відкрито всі планети сонячної системи, вона мала б бути лише пам’яткою  про минулі невіглаські часи. Але, на жаль, за підрахунками вчених більшість людей до сих пір сліпо вірять у псевдонауку, яка була придумана людьми, не відаючими навіть, що Земля кругла. І попри зрушення осі нашої планети на 23 градуси з часів Птоломея, попри все більші і більші наукові відкриття які доводять усю невіглаську позицію астрологів, люди продовжують читати гороскопи вірячи, що це система точного передбачення майбутнього. Ні, ну справді, як від позиції Марса на небосхилі може залежати загострення конфлікту на сході, або його ослаблення в Сирії ? Потрібно розуміти, що всі гороскопи, надруковані чи то в газеті чи то в інтернеті вказують нам на події, які можуть підійти любому з нас, тож гороскоп водолія можна застосувати на тисячу левів або раків. Я веду до того, що якщо ваш гороскоп на тиждень співпав з вашим життям, це значить,  що вірогідність того, що співпав він ще десяти тисячам людей які до вас не відносяться дуже і дуже велика.

 

                Отже, в цій статті я старався розвіяти всі міфи і забобони пов’язані з астрологією та марновірством, яке переслідує нас із прадавніх часів по сей день. Хочу додати, що всі забобонні або надприродні твердження є антинауковими та спростовані багаторазовими науковими дослідами. Зазначу, що все вищесказане є лише суб’єктивною думкою автора, тож чи вірити у, наприклад, гороскопи, чи ні це ваше діло. Я лише маю надію, що під впливом сучасних наукових відкриттів усі догматичні твердження будуть викоріненні та ніколи не повернуться у суспільство.