З  А  Я  В  А

31-го серпня на площі біля Верховної  Ради під час проведення різними політичними організаціями акції протесту проти змін до конституції України відбулась тяжка трагедія. Користуючись невідомо якими мотивами один з учасників акції кинув бойову гранату в правоохоронців. В результаті вибуху загинули молоді солдати, а більше сотні військових і цивільних було поранено.

Міністр внутрішніх справ, керівники держави різних рівнів, політики і представники деяких засобів масової інформації поспішили звинуватити в трагедії Всеукраїнське політичне об’єднання «Свобода».

З приводу акції, подій, що сталися в той день і набувають розголосу з кожним днем , особливо після початку виборчої кампанії, Бродівська організація СОУ заявляє наступне :

1.                 СОУ категорично засуджує сам факт скоєння злочину проти правоохоронців, які виконували свій службовий обовязок у визначеному місці за наказом командування.

2.                  Закликаємо відповідні слідчі органи провести об’єктивне, неупереджене розслідування всіх фактів і матеріалів з метою правдивого визначення дійсно винних у скоєній трагедії.

3.                 Наполягаємо на недопущенні розкиданню ярликів у звинуваченні політичних сил і окремих особистостей до визначення судом дійсно винних.

4.                 Звертаємо увагу на те, що в умовах загарбницької гібридної війни Росії проти України ми, всі патріоти своєї країни, не маємо права допустити розбрату і зневіри у можливості   українців бути єдиною згуртованою нацією  здатною захистити свою землю і розбудувати справедливу демократичну державу.                  

5.                 Переконані в тому, що національно-патріотичне Всеукраїнське об’єднання «Свобода» не заслуговує наклепницького, огульного звинувачення в цілому, як ідеологічна сила, котра ще з 90-х років зарекомендувала себе поборником духовної і соціальної української  України, була активним учасником революції  «Гідності». ВО «Свобода» на фронті проти агресора репрезентують сотні відважних бійців. Це політична партія без поступів якої не сталося б ні НФ, ні БПП, ні «Самопомочі», та й вибори діючого президента навряд чи б відбулися… 

6.                 Зауважуємо на тому, що в правовій державі  до якої прагне український народ не можуть вести слідство і оголошувати вироки ті, хто служить не закону, а будь кому – вчора судити за наказом Януковича Юлію Тимошенко, а сьогодні визначати людську і політичну долю «свободівцям»…

7.                 Наголошуємо про те, що не гоже найвищим посадовим особам України заради свого політичного проекту вибивати з ідеологічно-духовного поля неправдивим способом політичних опонентів на догоду російським шовіністам , сепаратистам і пятій колоні в Україні. 

8.                 Звертаємо увагу на необхідності об’єднання громадських і політичних зусиль в Україні для організації всенародної гідної відсічі ворогам України, які знаходяться не тільки зовні нашої держави, а й розповзлися по всіх областях всередині, щоб вносити розбрат, творити терористичні акти, сіяти зневіру серед населення, особливо напередодні виборів до місцевих Рад. Бо коли всі в одній «упряжці» легше і ворога перемогти і життя облаштувати!

9.                 Акцентуємо увагу на тому, що зміни до Конституції України в умовах війни під угоду окупантам на тимчасово окупованих територіях двох областей,  (проігнорувавши при цьому анексію Криму!)  є злочинно ризиковані і не далекоглядними, навіть зважаючи на те, що так нібито рекомендує Євросоюз.

В акції, про що необхідно не раз зауважити,  приймали участь різні політичні сили, а це говорить про необдуманість, не узгодженість пропонованих змін до основного Закону. Проти поправок до КУ проголосувала Радикальна партія, ВО «Батьківщина». Лідер РП взагалі заявив про вихід з парламентської коаліції у звязку з результатами голосування… 

Отже, треба добре порадитися,  та подумати не нападаючи на патріотів і заграючи з «Опозиційним блоком», особливо в умовах, коли  крім біди і війни у нас загострилось національно-духовне і україномовне питання.  Бо хто ж виступатиме поборником і натхненником вирішення цих проблем?!.  «Опозиційний блок»  явно цим займатись не буде...  І зовсім виглядає абсурдним свідоме «бажання» будь кого з учасників протесту свідомо спалити себе перед  всім людом примітивним, але ганебним вчинком, тим паче такій організації, як «Свобода». Самогубці  і не нормальні на психіку бувають, але ж не чисельні і популярні народні обєднання, що претендують на лідерство в суспільстві…

Осуджуючи сам факт трагедії під ВР України Бродівська організація СОУ закликає всіх справжніх патріотів української національної держави згуртовуватись навколо існуючих завдань та проблем і дружно іти шляхом творення правової, демократичної, справедливої  країни для себе і заради кращого майбутнього  наших нащадків!

Слава Україні!

                     

Голова Бродівської організації Спілки офіцерів України

 

Полковник                                                                            Микола Зеленський