Сформована принципова позиція всіх, хто експлуатує , керує різними підрозділами і має відношення до застосування вертолітної авіації в Україні (ВАУ) про необхідність запровадити американські технології і  для випуску в замкнутому циклі на території нашої держави ефективні багатоцільові американські вертольоти типу Блек-Хок .

Компетентні, патріотичні і далекоглядні фахівці розуміють те, що як би не удосконалювались варіанти  модернізації вертольотів старого покоління (які виготовлені ще за радянськими технологіями) вони вже давно  не відповідають вимогам сьогодення і особливо стратегічній перспективі. Продовження ресурсів на планери, вузли і агрегати вертольотів, які експлуатуються уже більше ніж три десятки років рано чи пізно поставить нас перед фактом неможливості подальшого їх застосування і використання.

Отже, необхідність поступового і послідовного переходу на стандарти НАТО диктується не тільки вимогами часу, війною Росії проти України, а й нагальною необхідністю. Вертоліт унікальний винахід 20-го століття, який використовується для знищення ворога, рятування людей, гасіння пожеж, евакуації ранених і потерпілих і т.ін. Як сказав наш земляк видатний конструктор вертольотів І.Сікорський : « Ті керівники економік, військ і країн, які недооцінюють можливості застосування винаходу епохи - вертольотів для оборони і народного господарства є просто недолугими!..»

Необхідність якнайшвидшого  переходу, переоснащення і удосконалення вертолітної авіації України до стандартів НАТО вимагає і відповідного організаційного, технологічного і фінансово економічного проекту  та державницького підходу до справи.

Я полковник, військовий льотчик 1-го класу, учасник бойових дій (виконав 366 бойових вилетів на вертольотах в Афганістані), ліквідатор наслідків катастрофи на ЧАЕС, учасник місії ООН в колишній Югославії як громадянин, як член Спілки офіцерів України, учасник всіх заходів «Майдану», вважаю своїм професійним і патріотичним обов»язком принести помірну користь у складний час для своєї держави.

Мною було вивчено та проаналізовано ситуацію і стан справ і вертолітній авіації України, відслідковано  досвід інших країн, які підіймали свої стандарти  до рівня НАТО. Я провів багато зустрічей, бесід, обговорень з авіаційними фахівцями, пілотами, інженерами, конструкторами, управлінцями і викладачами Вузів для визначення перспектив і найоптимальніших напрямків розвитку ВАУ . В липні 2014 року я організував і провів круглий стіл в центральному будинку офіцерів у Києві з тематикою вирішення проблем вертолітної авіації  з умовами наближення до стандартів НАТО. Участь у роботі КС приймали представники армійської авіації, морської, прикордонної, МНС, КБ ім.. Антонова. АО «Мотор Січ», народні депутати України. Була створена ініціативна робоча група по підготовці  державної програми розвитку ВАУ і запровадження новітніх технологій , розглядалась і була підтримана позиція щодо співпраці з США для запозичення технології по випуску в Україні вертольотів Блек-Хок. Тим паче, що існує інформація, що США перейшовши на технології випуску вертольотів 6-го покоління готові нам подарувати технологію Блек-Хок  4-го покоління. Чому б цим вчасно не скористатися?!.

В липні минулого року я представляв концептуальну програму розвитку ВАУ на парламентських слуханнях у ВР України (матеріали можна знайти в архіві ВР).

Та політична ситуація в Україні дещо змінилася, змінився склад Верховної ради, кабінету міністрів, змінилась ситуація в ЗСУ. Отже, доводиться багато чого організовувати і розглядати знову і знову. Правда, зараз склалися більш перспективні можливості для запровадження нових технологій,для просування в НАТО на фоні рішень сенату США про виділення коштів на вдосконалення наших озброєнь, підтримки  тенденцій в Україні генсеком НАТО, стимулюванням  програм орієнтованих в напрямку Україна – НАТО керівництвом нашої держави. Важливою є діяльність такої організації як «Громадська ліга Україна – НАТО» голова С.Джердж, громадського об»єднання  « Рух України в НАТО» голова Л.Кравчук. Хочеться сподіватись на підтримку і цих структур пропонованого напрямку щодо втілення програми по випуску вертольотів Блек-Хок  в Україні та реорганізації системи управління вертолітною авіацією .

Звертаючись до Вас як до політика, громадського діяча, як до людини, котра реально зможе допомогти в реалізації описаного мною напрямку розвитку ВАУ, адже для вирішення багатьох питань необхідно провести обговорення в комітеті ВР, який Ви очолюєте, в кабміні, залучити американських дипломатів і фахівців.Існує необхідність організувати зустріч і з представниками посольства США. Отже потрібна згода на Вашу особисту допомогу!..

На самих початках є прохання визначитись з можливістю зустрітись Вам у Верховній раді  з представниками робочої групи, члени якої продукують пропонований проект.

 

Буду вдячний за співпрацю, сподіваюсь на позитивну відповідь.