Багато читав інформації щодо діяльності Бурштинської ТЕС, яка входить до складу ДТЕК “Західенерго” (фірма належить Рінату Ахметову) щодо викидів шкідливих речовин в атмосферу землі. Різноманітні інформаційні ресурси вказують, що ця теплоелектростанція входить до списку 100 підприємств, які завдають найбільшої шкоди довкіллю та здоров’ю населення України.  

Проїжджаючи повз Бурштинську ТЕС дорогою на Івано-Франківськ, бачив штучно створені своєрідні «хімічні озера», куди теплоелектростанція скидає власні нечистоти. Труби, прокладені на декілька кілометрів виводять отруйні хімікати на територію, що оточена земляним обвалуванням. Відпар з цих хімікатів завдає непоправної шкоди мешканцям міста Бурштин та навколишнім селам, які постійно скаржаться на проблеми з органами дихання та різні онкозахворювання.  

Як відомо, ця станція отримує вугілля з окупованих територій, а вугілля з Львівських шахт було б цілком достатньо, аби обслуговувати цю електростанцію. Через те, податки у держбюджет не сплачуються, а електроенергія експортується за кордон (майже 80%), незважаючи на складну ситуацію із забезпеченням всередині країни.

Доречі, Бурштинська ТЕС свого часу офіційно відмовилась купувати Львівське вугілля. Це відбулось 14 січня 2016 року, коли ТЕС увійшла до складу ПА «ДТЕК Західенерго», припинивши співпрацю з ДП «Львіввугілля». Тепер через невідвантаження «чорного палива» ДП «Львіввугілля» втрачає за добу близько 2,5 млн грн, львівські шахтарі недоотримують заробітної платні. 

Дивлячись на схеми, які використовуються у різноманітних махінаціях можна зрозуміти, чому блокада на Сході є такою не вигідною для олігархів. В обхід Закону завозячи вугілля з Донбасу, сплачуючи за нього кошти окупантам, які, в свою чергу купують набої аби вести вогонь по наших солдатах – це верх цинізму від власників підприємства до самого керівництва держави. На Донбасі воюють за те щоби не платити українські комунальні послуги, до прикладу: "Донецьк:

 

- Газ 0,8грн/куб.м.

- Світло 0.30грн/квт

- Вода 4грн/куб.м.

Львів:

— Газ 6,87грн/куб.м.

— Світло 0,75грн/квт

— Вода 12грн/куб.м.

Дані на 22.02.2017р.